Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Τρία στα τρία με ευρεία νίκη

Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ-ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΕΡΑΣΙΑΣ 5-2

Μεγάλο σκορ είχαμε στην Αγία ΑΝΝΑ οι γηπεδούχοι πήραν μια εύκολη νίκη απέναντι στους πολεμιστές οι οποίο πάλεψαν για τριάντα λεπτα αλλα υπέκυψαν στην ανωτερότητα του Άρη.
Ο θεός του πολέμου με ενορχηστρωτές στην μεσαία γραμμή τους Κώστα Σταθαρα και Καραμουζη να κάνουν όλη την δουλεια στο χώρο της μεσαίας γραμμής με το πρώτο να απλώνει το παιχνίδι και να δείχνει σε όλους εμάς τους απέξω τι απλό που είναι το τόπι και τον δεύτερο να εκτελεί.
Μόλις στο 10 με μια ωραία ατομική προσπάθεια του Καραμουζη περνώντας την μπάλα έξω απο την περιοχή κάνοντας ωραία τριπλά και με άπιαστο πλασε στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα,στο 15 πάλι ο ίδιος παίχτης με ωραία προωθημένη μπαλιά βρίσκει τον Λιασκο και αυτός διπλασιάζει τα τέρματα για τον Άρη.Οσοι είμασταν στο γήπεδο πιστεύαμε ότι ο Άρης καθάρισε την μπουγάδα και θα είχε ενα εύκολο πρωινό,όμως ο Βλαχοπουλος απο πλευράς ΚΕΡΑΣΙΑΣ  δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και με ενα αριστερό κεραυνό στέλνει την μπάλα εκει που λίγοι τερματοφύλακες μπορούν να αντιδράσουν και έτσι έγραψε το 2-1 στο 25.Καποια άλλη φάση δεν υπήρξε μέχρι τον κεραυνό του Τσακνακη στο 41 γράφοντας το 3-1 για τον Άρη δίνοντας πάλι αέρα δυο τερμάτων για τους γηπεδούχους λιγο πριν πανε οι ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Οι ομάδες επιστρέφουν απο το ημίχρονο  και στο 47 έχουμε το 4-1 απο τον Λιασκο με ωραίο συνδιασμο που απλοποιεί πολυ τα πράγματα.
Στο επόμενο λεπτο οι Μυρμιδόνες κερδίζουν πέναλτι σε χέρι του Λιαδκου μεσα στην περιοχή την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Πατουλιας και στο 51 οι πολεμιστές μειώνουν εκνεου.Το μόνο που άλλαξε απο εκείνο το σημείο του παιχνιδιού και έπειτα ήταν το τελικό σκορ που έγραψε το 5-2 ο Τσακνακης με ωραίο πλασε φτάνοντας τα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα σε τρεις αγώνες.Την επόμενη αγωνιστική ο Άρης πηγαίνει στα αφιλόξενα για αυτόν Καμαρια και οι Μυρμιδόνες υποδέχονται τον Βουτα.Καλη συνέχεια και στους δυο.
Α.Ο.ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ:ΤΣΑΜΑΣΦΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΑΙΝΑΣ ΚΩΣΤΑΝΤΟΣ ΜΟΣΧΟΥ ΓΙΑΒΑΣΗΣ ΣΤΑΘΑΡΑΣ Κ.(52 ΔΡΟΣΟΥΝΗΣ) ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΚΑΡΑΜΟΥΖΗΣ ΛΙΑΣΚΟΣ(77 ΚΑΡΑΤΖΑΣ) ΣΤΑΘΑΡΑΣ ΣΠ.(52 ΡΑΒΑΝΟΣ)
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΕΡΑΣΙΑΣ:ΔΗΜΗΤΡΑΝΑΣ ΚΟΜΠΟΘΑΝΑΣΗΣ ΜΠΑΛΟΥΚΟΣ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ ΡΑΒΑΝΟΣ(86 ΜΑΚΡΗΣ) ΜΗΤΟΠΟΥΛΟΣ(65 ΑΝΔΡΕΟΥ) ΒΑΣΙΛΙΚΙΩΤΗΣ ΜΑΚΡΗΣ ΚΩΤΡΟΤΣΙΟΣ ΚΟΜΟΘΑΝΑΣΗΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:ΣΙΜΙΤΖΗΣ
 ΒΟΗΘΟΙ:ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΠΡΙΟΝΑΣ
Ρεπορτάζ:Χατζηραφτακης Γιωργος